Yavru Kedi & Köpek Bakımı

02 Mart 2022
Yavru Kedi & Köpek Bakımı

Yavru Kedi & Köpek Bakımı

Aramıza katılacak olan yeni bir ev arkadaşı için karşılıklı tüm taraflara zaman tanımak gerekir.

Bu süreç hem onun, hem de sizin için yenidir ve zamanla alışılıp, optimum seviyeye gelecektir.

Öncelikle beraber yaşayacağımız ev içerisinde pet dostumuzu, 1 ila 3 gün için belirli bir alanda misafir etmek ona "bu eve hoş geldin" demenin ilk aşamasıdır.

Köpeklerde uygun oyun alanı içerisinde yatak, mama, su kabı ve pet konmalıdır. Ayrıca kendini yalnız hissetmeyeceği peluş oyun arkadaşının yanında olması onun ilk aşamada alışma sürecini kolaylaştıracaktır.

Eve geldiği ilk günden itibaren, eğer 6 ila 8 saat yalnız kalacak ise yatacağa yatak yada minder üzerine kendi kokumuzun olduğu bir eşyamızı koymak günü yalnız geçirse de senınleyım mesajını ona hissettırecektır.

Sevgi saatleri özellikle köpekler için çok önemlidir, köpekler insan odaklıdır ve sahipleri için herşeyi yapabilirler. Bir köpek sahibi ile her zaman oynamak ister, ancak kediler insan odağından çok ev odaklıdır ve kendi istediğinde sahibine kendini sevdirir ya da oyun oynar.

Kedi dostumuz yaşam alanına geldiğinde ilk olarak yaşayacağı evi koklayacaktır. Bırakın dolaşsın ancak girmemesi gereken alanları ilk gün itibariyle mutlaka ona hayır ses tonuyla net olarak söyleyelim ve o kapıları kapatalım.

Kedileri anneleri enselerinden ikaz eder Bizlerde aynı yöntem ile onları uyarabiliriz. Kediler köpeklerimize göre sakin canlılardır. Günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirirler Keyifleri yerindeyse kuyrukları dik titrek ve mırıl mırıldırlar. Hatta çok mutlu olduklarında ağız kenarlarından antiseptik salya salgılarlar. Köpek kendını seven herkese toleranslı davranabilir ancak kedi ya sever ya da kesinlikle uzak durur.

Onlarla yasamaktaki tüm kolaylıklar, unutmayalım ki bizlerden ve vereceğimiz eğitimlerden geçiyor. O yüzden kedi ve köpeğimiz bizi anlamıyor dediğimi yapmıyor demek yerine, sabırla doğruyu öğretmeliyiz ya da doğru yöntemleri beraber öğrenmeliyiz.

Onlar bizi anlıyor, hissediyor.. Eğer sabırla sevgiyle onlara doğru yolu gösterebilirsek herkes için mutlu, güvenli bir yuvamız olur.

 

Paylaş :
World Axess Bonus Maximum CardFinans Visa Master Card Troy Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.