Köpekler için Evde Tuvalet Eğitimi

27 Şubat 2022
Köpekler için Evde Tuvalet Eğitimi

Evde tuvalet eğitimi Hazırlık

Sahiplenmiş olduğumuz pet dostumuz henüz cok küçük ise, ırk boyut farketmeksızın eve ve size alışma sürecini tamamlayana dek tuvalet düzeni ilk gün sizle eve girmesiyle beraber başlayacaktır.

Eve gelen dostumuz için ilk yapmamız gereken şey evde varsa tüm halıları geçici bir süre için kaldırmak olacaktır. 

Küçük ırk hayvanlarımız, tuvaletlerini genellikle ev ortamındakı pedlere yapacağı için ilk gün itibariyle ped, her zaman duracağı hep aynı yere konulmalıdır. Yer değişikliği olduğunda hata yapma olasılığının da o kadar fazla olacağı unutulmamalıdır. Evdeki her oda hemen açılmamalı ve alan kısıtlaması yapılarak tuvalet surecının seyrine göre oda oda ev ortamına alışma süreci tamamlanmalıdır.

Hata yaptığı zaman hayır ses tonuyla uyarılmalıdır. Ayrıca hata yaptığı alan mutlaka Elma sirkesi ile silinmeli asla çamaşır suyu vs gibi temizleyiciler kullanılmamalıdır.

Orta ırk ve büyük ırk köpeklerimizin tuvalet kas sistemi 5.5 ay itibariyle oturmaya başlayacaktır Evde olacakları ve alışkanlık kazanacakları dönemde ise en önemli husus verilen mama saatlerinden sonraki ilk 45 dk içerisinde mutlaka dışarıya tuvalete çıkarılmaları ve bu durumun alışkanlık haline gelmesi en önemli noktadır.

Düzensiz yemek verme ile tuvalet sistemi hiçbir zaman oturmaz bu durumda hatayı her zaman kendimizde aramalı ve bu sürecin yumuşak ve hızlı geçmesi için can dostumuzla ortak ve uyum içerisinde devam etmeliyiz.

Paylaş :
World Axess Bonus Maximum CardFinans Visa Master Card Troy Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.