Kedi ve Köpekler Kıyafet Giymeyi Sever mi ?

21 Mart 2022
Kedi ve Köpekler Kıyafet Giymeyi Sever mi ?

Kedi ve Köpekler Kıyafet Giymeyi Sever mi ?

Kedimize ya da köpeğimize kıyafet giydirmeye karar verdiğimiz andan itibaren, dostumuzu iyi bir şekilde gözlemlemeliyiz..

Kıyafeti giydikten sonra hareketlerine, görünüşüne, nefes alışverişine, havlamasına veya miyavlamasına dikkat edip gözlemlememiz gerekiyor.

Eğer havlamasında veya miyavlamasında bir problem yaşıyorsa, mutlaka giydirdiğiniz kıyafeti kontrol edin veya çıkartın, ona bu alışık olmadığı süreç için zaman ve anlayış gösterin :)

Kıyafet seçiminde kıyafetin boyuna, geçirme kollarına ve yapıldığı malzemeye dikkat etmemiz çok önemli. Kıyafetten sarkan veya kolayca koparabileceği parçalar olup olmadığı da oldukça önemli. Kıyafetten memnun değilse onu parçalayarak çıkartmak isteyebilir ve ısırdığı parçalar boğazında kalabilir.

İdeal bir kıyafetin tasma eki için artı bir alana, yakalık kısmında ise açıklığa ihtiyacı vardır. Ayrıca patili dostunuzu asla korkutmadan ve incitmeden takılıp çıkarılabilir olması gerekmektedir. Bu yüzden cırt cırtlı modelleri tercih edebilirsiniz. İnsanların kıyafet giyim tarzlarının aksine çok kolayca giyilebilen kıyafetler dostunuzun rahat hissetmesini sağlayacaktır. Kıyafetin yapıldığı malzemeye dikkat edin. Yanıcı tarzda materyale sahip elbiseleri tercih etmeyin. Bunun dışında yıkanabilir ve yumuşak materyalli elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Ve en önemlisi de her ne olursa olsun kıyafet giymek istemediğini yada huzursuz olduğunu hissettiğiniz anda bu konuda lütfen ısrar etmeyin…

Bizim hepimizin ortak amacı sadece onları mutlu ve huzurlu hissetirmek :))

Paylaş :
World Axess Bonus Maximum CardFinans Visa Master Card Troy Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.