Kedi Beslenmesinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

27 Şubat 2022
Kedi Beslenmesinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evlerimizi, hayatlarımızı bazen hayallerimizi umutlarımızı bazen de üzüntümüzü acımızı paylaştığımız dostlarımız kediler..

Kedilerimiz diğer birçok konuda olduğu gibi yemek konusunda da oldukça meraklı ve yemek yemeğe de bir o kadar düşkün hayvanlardır. Doyduklarına kolay kolay ikna olmadıkları gibi bir o kadar gurmedirler..

Onların sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam etmeleri, kilo kontrollerinin sağlanması, sağlıklı tüylerinin olmasının en büyük etkeni yedikleri mamalardır. Kediler için üretilen bir çok yerli ve ithal kedi maması mevcuttur. Bu mamaların içeriği ve kalitesi mamadan mamaya değişiklik gösterir. Önemli olan her biri birinden ayrı karaktere sahip olan kedilerimiz için, doğru mamanın hangisi olduğuna karar vermemizdir.

Pet dostumuza mama seçimi yaparken ırkı, kısır olup olmadığı, yaşı ve mamanın içeriği, (protein, vitamin ve mineral açısından), mamanın son kullanma tarihi gibi çeşitli bilgileri kontrol etmek gerekir. Bunlar sayesinde kedinizin gelişimi açısından gereken gıda ve enerji tamamlanmış olur. Örneğin, kısır bir kedinin yemesi gereken kısırlaştırılmış kedi mamasıdır zaten hormonal değişim yaşayan pet dostumuzun kilo almasını önlemekte yaşamı ve yaşam kalitesi açısından önemlidir.

Önemli bir dip not ekleyelim; anne olacak hamile bir kediye hamilelik döneminde kitten yavru mama verilmesi yüksek protein katkısı ile süt kalitesını artıracaktır Kitten mama kullanımının, kedimiz doğum yapıp bebekleri sütten kesilene kadar devam etmesi önemle önerilir.

Paylaş :
World Axess Bonus Maximum CardFinans Visa Master Card Troy Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.